Witamy

Witamy Państwa na stronie internetowej naszej poradni. Specjalistyczne poradnie: ortopedyczna, kardiologiczna, neurochirurgiczna, chirurgiczna, rehabilitacyjna pozostają do Państwa dyspozycji. Zachęcamy również do skorzystania z opieki naszego działu rehabilitacji. Naszym celem jest udzielanie porad i zabiegów w milej atmosferze. Komfort i zadowolenie Pacjentów jest dla nas bardzo ważne. Zapraszamy od Poniedziałku do Czwartku w godz. 8.00-18.00 i Piątek od 8.00- 17.00. Kontakt : 503 162 395

Małgorzata Chlebicka

mgr. Małgorzata Chlebicka

Absolwentka Kierunku Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Od 23 lat z zawodzie fizjoterapeuty.

Od 1990 roku praca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach w tym na oddziałach ortopedii i chirurgii.

OD 2000 roku ścisła współpraca z Klubem Amazonek najpierw Katowickim, a z chwilą powstania 2008 roku z Tyskim.

Rehabilitacja onkologiczna.

Od 2009 certyfikowany terapeuta Terapii Obrzękowej.

· MDL – manualny drenaż limfatyczny przy:

  • Obrzękach limfatycznych z wykorzystaniem nowoczesnych środków kompresji (MOBIDERM).

  • Obrzękach lipidowych + masaż bańką chińską.

 

  • Długoletnia prywatna praktyka:

  • MDT – diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego

  • Ortopedyczna terapia manualna wg Koncepcji Briana Mulligana

  • Rehabilitacja pourazowa

  • Gimnastyka korekcyjna(indywidualna)

  • Masaż leczniczy

 

MDT diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych metodą McKenziego.

 

Metoda McKenziego jest bardzo znaną i skuteczną metodą opartą na wieloletniej pracy i obserwacji klinicznej samego autora - Robina McKenziego.

Zaletą tej metody jest leczenie i eliminowanie przyczyn choroby, a nie jej skutków w postaci bólów odczuwanych przez pacjenta.

Dolegliwości kręgosłupa(wynikające ze zbyt dużych przeciążeń, wadliwej postawy, tudzież zbyt małej aktywności fizycznej) są zmorą naszego społeczeństwa i to coraz młodszego pokolenia. Za pomocą tej metody dowiadujemy się w przystępny sposób o samej profilaktyce przeciwbólowej – jak postępować w różnych sytuacjach życiowych na co dzień. Jak radzić sobie w czasie ubierania się, mycia, siedzenia, wstawania, podnoszenia różnych przedmiotów, czy dbania o swoje ciało (rekreacja).

W przypadku, gdy pojawia się problem dzięki fachowemu instruktażowi pacjent samodzielnie potrafi sobie poradzić z bólem, a nawet powoli go eliminować.

Prace w szybkim diagnozowaniu pacjenta ułatwia terapeucie dokładny wywiad chorobowy i testy funkcjonalne. Zebrane dane pozwalają szybko zaplanować proces rehabilitacji pacjenta. W procesie tym bardzo istotna jest współpraca pacjenta z terapeutą. By uzyskać oczekiwane efekty, pacjent musi stosować się do zadanych poleceń terapeuty.

W około 90% przypadków przyczyną kłopotów z kręgosłupem jest uszkodzony krążek międzykręgowy (dysk). Jego przemieszczenie daje ucisk na struktury nerwowe, które wysyłają informację w postaci bólu, promieniowania, mrowienia, czy drętwienia do odpowiednich okolic naszego ciała. Na tym etapie bardzo ważna jest szybka interwencja.

  Mądrość tej metody polega również na tym, że obrany kierunek terapii potwierdza poprawą samopoczucia sam pacjent. Osiągamy centralizacje, odbarczenie uciskanych struktur, rozluźnienie napięcia tkanek miękkich i powięzi, mniejszy ból, co daje większy zakres ruchu. Pamiętajmy, aby nigdy nie lekceważyć żadnych symptomów, nie usypiać ich żadnymi środkami farmakologicznymi, by móc w porę skorzystać z usług rehabilitacji, a nie skalpela neurochirurga.